ISSS -- Local and regional information society 3.--4. dubna 2006
Hradec Králové, Kongresové centrum Aldis

Cenu ministryně informatiky získali mladí fanoušci informačních technologií

3. 4. 2006, 20.55, Hradec Králové

dscf5924.jpg

U příležitosti konání letošního ročníku konference Internet ve státní správě a samosprávě udělila ministryně informatiky Dana Bérová tradiční cenu Ministerstva informatiky určenou osobnostem, sdružením, projektům nebo firmám za významný přínos k rozvoji informační společnosti. Cenu ministryně informatiky tentokrát získal projekt Junior Internet a všichni jeho účastníci.

"Projekt Junior Internet funguje již sedmým rokem a za tu dobu vychoval spoustu mladých lidí, kteří umějí naplno využít možností, které moderní technologie nabízejí. Některé z nich dnes potkáte jako šéfy úspěšných firem, které zaměstnávají stovky lidí. Ráda bych těm, kteří Junior Internet založili, a všem těm, kteří pro Junior Internet připravili projekty, jejichž úroveň je opravdu profesionální, poblahopřála a na tento projekt prostřednictvím ceny Ministerstva informatiky upozornila," říká ministryně informatiky Dana Bérová.

Junior Internet (www.juniorinternet.cz) je série soutěží a přednášek určených dětem a mladým lidem do 18 let. Ti mohou do soutěží přihlašovat texty o internetu, vlastní webové stránky nebo jiné internetové projekty. Autoři vítězných projektů se pak představují na konferenci, která se každoročně koná na jaře v rámci akce Březen měsíc internetu. Cílem projektu je umožnit sdílet zajímavé zkušenosti, zprostředkovat nové kontakty a být odrazovým můstkem pro podnikavé mladé lidi.

Cena ministryně informatiky je udělována dvakrát ročně. Autorkou výtvarného návrhu skleněné sošky je MgA. Barbora Hölzelová.