24. ročník ISSS proběhne 16.–17. 5. 2022 opět v královéhradeckém Aldisu

Elektronizace zdravotnictví, kyberbezpečnost, oblast eGovernmentu a mnohé další. O těchto tématech budou ve dnech 16. až 17. května 2022 v královéhradeckém Aldisu debatovat čeští politici s odborníky na 24. ročníku konference ISSS, jedné z největších akcí svého druhu ve střední a východní Evropě. Generálním partnerem je opět Česká spořitelna.

V ročnících před světovou pandemií covid-19 se konference ISSS zpravidla konala v dubnový termín, který vzhledem k prognózám vývoje pandemie opět možný nebude.

„I když jsme v rámci předběžné opatrnosti posunuli tradiční dubnový termín na květen, tak stále věříme v návrat do klidnějších časů, a to jak rozsahem partnerské části akce, tak i velikostí návštěvnické skupiny. Především doufáme v návrat určité jistoty věcí budoucích při pořádání tohoto typu akcí,“ vysvětluje změnu termínu Vojtěch Dvořáček, programový ředitel konference ISSS.

Konference se koná v době, kdy bude už téměř půl roku u moci vláda premiéra Petra Fialy, i z toho důvodu budou na programu aktuální témata programu pětikoalice. Zejména pak půjde o digitalizaci státní sféry, datové řízení, eGovernement a zcela jistě nebude chybět ani otázka kybernetické bezpečnosti a obrany. Aktuální informace se budou objevovat na stránkách www.isss.cz.

„Tak jako v poněkud netradičním ročníku 2021 jsme připraveni vyhovět všem v té době platným opatřením, nařízením a požadavkům – samozřejmě za předpokladu, že bude při jejich splnění možné konferenci řádně uspořádat tak, aby účast na ní měla pro návštěvníky smysl,“ dodává Tomáš Renčín, výkonný ředitel konference.