Zlatý erb 2020 – výsledky celostátního kola a ceny MMR

Vzhledem k letošní situaci související s koronavirovou pandemií proběhl slavnostní ceremoniál a předání cen vítězům tří hlavních kategorií v úterý 24. listopadu 2020 ve 13 hodin ve studiu O2 Universum v Praze. Věříme, že pro všechny oceněné bylo převzetí cen a pamětního listu z rukou předsedy Senátu Parlamentu ČR pana Miloše Vystrčila dostatečným oceněním jejich práce a impulsem k dalšímu rozvoji elektronické komunikace s občany.

Soutěže se v letošním roce zúčastnily obce a města ze všech 14 krajů celé ČR. Celkově se zapojilo 403 webových stránek a projektů obcí a měst včetně elektronických služeb a turistických prezentací.

Záštity soutěži poskytly Ministerstvo vnitra ČR, Svaz měst a obcí ČR, Sdružení místních samospráv ČR a Sdružení tajemníků městských a obecních úřadů ČR. Hlavním partnerem soutěže byla společnost Gordic.

V kategorii nejlepší webová stránka města zvítězily stránky Městské části Praha 12. V kategorii nejlepší webová stránka obce se nejvýše umístila obec Zádveřice-Raková (Zádveřice-Raková). V kategorii nejlepší elektronické služby a projekty Smart city uspělo hlavní město Praha se svojí Open-source Datovou platformou – Golemio.

Jako každoročně se soutěžilo rovněž o Cenu ministryně pro místní rozvoj za nejlepší turistickou prezentaci – slavnostní ceremoniál proběhl ve středu 9. prosince ve studiu O2 Universum, ceny předávali poslanec a člen Výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jakub Janda a generální ředitel agentury Czech Tourism Jan Herget.

V kategorii města a obce zvítězil Oficiální turistický portál města Mariánské Lázně, v kategorii kraje a regiony se na nejvyšší příčce umístil Oficiální turistický portál Pardubického kraje Východní Čechy. Relativně novou kategorii turistické atraktivity na webových stránkách veřejné správy, soukromých subjektů a dalších zvítězily stránky Zámku Loučeň. Zvláštní cenu za prezentaci na webových stránkách obce pak získal web Toulky Hrobčickem.

Kompletní výsledky celostátního kola i Ceny ministryně pro místní rozvoj za nejlepší turistickou prezentaci včetně videozáznamu obou ceremoniálů jsou k dispozici na www.zlatyerb.cz a isss.online.